Slide1

Informace

O nás


O Baffin Mountain Academy

Baffin Mountain Academy je občanské sdružení, které sdružuje lidi se zájmem o hory a pohyb ve vysokohorském terénu. Naším cílem je předat Vám co nejvíce praktických zkušeností a dovedností z mnohaleté praxe, dovedností a zážitků, tak abyste se vždy vrátili ze svých cest v pořádku a plní dojmů..

Vize – Propojit náročné akce v malé skupině lidí se zážitky za hranicí všednosti a vydat se na místa, kde neproudí davy turistů!

Cíl – Ukázat lidem krásu hor, učit je, jak se správně v horách pohybovat - přežít… Věříme, že děláme hory bezpečnějšími!

Styl – Osobní přístup je samozřejmostí. Chceme lidem ukázat pocit svobody, kterou hory dopřávají, za pomoci přátelské atmosféry v malé skupině lidí!

Bude nám ctí Vás doprovázet na cestách do světa hor, ledovců a jiných vertikálních dobrodružství, prostě všude tam, kam byste se sami neodvážili nebo jen hledáte tu správnou partu lidí, s kterou vyrazit. To vše Vám můžeme nabídnout a možná i mnohem více!

Proč název Baffin

Název vznikl zkrácením názvu Baffinova ostrova - Baffin...

Proč Baffinův ostrov?

Baffin Island je ostrov mezi Grónskem a Kanadou, na hranici polárního kruhu. Tento ostrov je pro mě symbolem krásné nezničené přírodní scenérie, masivních žulových stolových hor, nekonečných ledovců a drsného podnebí. Tyto podmínky dělají z tohoto ostrova kouzelné místo, kam neproudí davy turistů, ale jen lidé opravdu toužící po dobrodružství a svobodě. Z této myšlenky vychází i naše vize - Propojit náročné akce v malé skupině lidí se zážitky za hranicí všednosti a vydat se na místa, kde neproudí davy turistů! Snažíme se vymýšlet akce do méně známých oblastí, o kterých neví tolik lidí!

Proč chceme brát lidi do méně známých oblastí?

Nebaví nás kličkovat na hřebenech mezi (někdy bezohlednými) alpinisty, kteří po sobě šlapají mačkami, motají se do cizích lan a šlapou si po skialpech atd...

Doufáme, že se Vám naše nabídka bude líbit a vyberete si zní.

 

Proč s Baffinem


Zakládáme si na těchto základních principech

1) Profesionalita - na našich akcích a kurzech se potkáte se zkušenými certifikovanými průvodci a instruktory

2) Individuální přistup - ke každému účastníkovi přistupujeme osobně a individuálně díky malému počtu účastníků

3 ) Praxe - co Vás na kurzu řekneme, to si vyzkoušíte v praxi

4) Lokality - pečlivě vybíráme zajímavé lokality s nejlepšími podmínkami, kde jsme sami byli

5) Kvalitní vybavení a metodický materiál - na našich akcích a kurzech budete mít k dospozici kvalitní vybavení a metodiku.